Zwyżka terenowa poradzi sobie w każdych warunkach

Drabina zda egzamin tylko w czasie drobnych prac. Zdając sobie sprawę, że na górze zostaniemy przez dłuższy czas, warto użyć podnośnika albo zwyżki. Dlaczego? Przede wszystkim z uwagi na ochronę, którą zapewniają te urządzenia – operatorzy zwyżki nie muszą bać się przechylenia, skupiając się na wykonaniu zadania w każdych warunkach. Zwyżka także umożliwia dotarcie do ukrytych miejsc. Co jednak, jeśli chcemy skorzystać z niej w ciężkim terenie? Jakie urządzenia dobrze wówczas się sprawdzą?

Czym cechuje się zwyżka terenowa?

W takich sytuacjach najlepszym pomysłem będzie wynajem zwyżki terenowej. Urządzenia tego rodzaju są stworzone do działania w trudnych sytuacjach – na błocie, pagórkach czy kocich łbach. Zwyżka terenowa bywa z tego względu często stosowana do konserwacji linii elektrycznych poza miastem oraz do przycinania dużych gałęzi. Doskonale sprawuje się też w mieście, więc stosuje się ją do usuwania nawisów śnieżnych z dachów budynków, rozwieszania reklam lub mycia szyb w biurowcach.

Zwyżka terenowa – kto wynajmie?

Firmy wypożyczające zwyżkę terenową zatrudniają doświadczonych ludzi obsługujących takie urządzenia. Posiadają wszystkie uprawnienia – na przykład elektryczne, natomiast własne oświetlenie umożliwia działanie także po zmroku. Koszty, z jakimi wiąże się jej wynajęcie są zazwyczaj ustalane indywidualnie – wszystkie zlecenia są bowiem trochę odmienne i są uzależnione od poziomu skomplikowania oraz dostępności terenu.