Zamiast murowanych – budowa domów góralskich

Jeśli chcesz zamówić budowę domów góralskich, skieruj się na http://domygoralskie.com

Piękne domy góralskie przyciągają niezwykłym designem, co przyczynia się do tego, że coraz większa liczba osób chce wprowadzić się do drewnianego domku. Gdzie najczęściej można je spotkać i czym się charakteryzują?

Budowa domów góralskich – wykonane z bali drewnianych

Klimatyczne domki góralskie wyglądają magicznie i bajkowo, skonstruowane są w tzw. stylu podhalańskim. Są wykonane z bali drewnianych i wyróżniają się skośnymi dachami oraz mnogością góralskich zdobień, posiadają również tzw. pazdury. Doskonale dopełniają podhalańskie mieściny, dlatego występują zazwyczaj na terenach podgórskich. Ponieważ inwestorzy szukają alternatyw dla kosztownych inwestycji związanych z budową tradycyjnego domu, nic nie stoi więc na przeszkodzie, żeby wybudować taki dom w zupełnie innym regionie. Budowa domów góralskich jest zdecydowanie tańsza i szybsza niż w przypadku murowanych budynków. Budowane są one z prefabrykatów, a innowacyjna technologia przyczynia się do tego, że proces można kontynuować także w miesiącach zimowych, gdyż nie musimy wykonywać tynkowania. Specjaliści podkreślają, że dom można postawić w ciągu kilkunastu tygodni.

Budowa domów góralskich – wybierajmy doświadczone przedsiębiorstwa

Klimatyczne domy góralskie mogą służyć jako nieruchomości letniskowe, ale też jako obiekty całoroczne. Obecnie stosowana technologia pozwala uzyskać w środku znakomite warunki do mieszkania, dachy zabezpieczone są ceramicznymi dachówkami, a na ściany można zastosować wełnę mineralną. Firmy zajmujące się konstruowaniem domków z bali odpowiednio zabezpieczają wszystkie elementy, żeby chronić pomieszczenia przed zimnem. Następnym walorem konstrukcji tego typu jest możliwość rozbudowy. Kiedy postanawiamy zbudować nowatorskie domki góralskie, wybierajmy wyłącznie specjalistyczne podmioty, które potrafią połączyć tradycję z nowatorskimi pomysłami.

Nasza siedziba:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]