Zalety niecki basenowej

Niecka basenowa to świetne rozwiązanie dla klientów, którzy z różnych względów nie mogą pozwolić sobie na budowę basenu tradycyjnego. Minimalizuje cenę i usprawnia prace na tyle, że nawet już po czternastu dniach basen jest gotowy. Niecki basenowe wytwarzane są z rozmaitych surowców – nierzadko stosuje się poliester, lecz jego minusem okazuje się mała wytrzymałość. O wiele lepiej wypadają modele wyprodukowane z włókna węglowego uzupełnionego ceramicznym rdzeniem – wykluczają osmozę, a jednocześnie nie straszne są im pęknięcia oraz skrajne upały i mrozy.

Wybór niecki basenowej

Bez względu na to, jakie są nasze potrzeby, z pewnością wyszukamy nieckę basenową dla siebie. Dostępne są w rozmaitych wymiarach – od rodzinnych modeli, przez baseny o przeciętnych wymiarach, aż po baseny typu fast lane, które są na tyle długie, że bez trudu możemy wykorzystać je do treningów pływackich. Niecka basenowa okaże się znacznie wygodniejsza, jeśli zakupimy do niej dodatkowe akcesoria – na przykład lampy, daszek czy systemy do filtrowania wody.

Niecka basenowa klasy premium

Wybierając nieckę basenową należy zwrócić uwagę na wyroby uznanych producentów. W Polsce dostępne są niecki firmy Compass Ceramic Pools, które produkuje się z wykorzystaniem opisanego już włókna węglowego. Zamawiając baseny tej firmy mamy szansę jednocześnie dostosować je do naszych oczekiwań, uzupełniając je w systemy filtrujące czy lampy pomocne podczas pływania wieczorem.