Zakładanie gabionów – RoyalGarden

Wykonany z kamienia płot to niezwykle efektywne ogrodzenie, jednak nie każdy jest w stanie go postawić. Jego budowa jest bowiem stosunkowo skomplikowana, natomiast cena potrafi bardzo osłabić nasz budżet. Szczęśliwie jednak, osoby, które zamierzają właśnie w ten sposób oznaczyć krańce swojej posesji, mają szansę zdecydować się na interesującą inną opcję. Są to gabiony, które prezentują się nie mniej efektownie, a są znacznie tańsze oraz mają prostszą konstrukcję.

Gabiony – co to jest?

Gabiony to wykonane z metalu klatki, w których ułożony jest rozdrobiony kamień. Kiedyś służyły jako budowle chroniące przez osuwaniem się stoków oraz w budowlach wodnych. Później dostrzeżono jednak wyróżniający je piękny wygląd, dzięki któremu ściągnięto je do ogrodów i na prywatne posesje.

Dopasowanie gabionów do otoczenia

Najważniejszą zaletą gabionów jest ich wszechstronność. Z łatwością dopasujemy je do każdego miejsca – wypełniające je skały można dobrać mając na względzie to, jak wygląda okolica. Kiedy weźmiemy pod uwagę również niskie koszty ich produkcji, powoduje to, że gabiony chętnie wybierają posiadacze domów wolno stojących.

Gabiony – trwałe płoty

Niezbyt złożona konstrukcja gabionów sprawia, że są naprawdę odporne na uszkodzenia. Można wykorzystywać je także w ekstremalnych warunkach – przez lata były stosowane wszak do zagwarantowania bezpieczeństwa mieszkańcom terenów położonych pod skarpami. Nie potrzebują częstych napraw, a zatem warto postawić je na działce.