Z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa?

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu kupisz sklejkę szalunkową

Sklejka szalunkowa świetnie sprawdza się w budownictwie. Jest świetnym substytutem drewna, którego nie można wykorzystać do wszystkich prac, a także niepotrzebne podnosi koszty. Zobaczmy z jakich matariałów jest ona zrobiona i dlaczego tak często się ją wykorzystuje.

Sklejka szalunkowa – buk, brzoza i eliotis

Sklejka szalunkowa produkowana jest z materiału drzewnego, zawiera nieparzystą liczbę powłok, odznacza się doskonałą wodoszczelnością. Do jej produkowania najczęściej stosuje się olchę, topolę oraz drewno importowane, np. eliotis. Jest bardzo elastyczna, a jej atrybuty są wzmocnione dzięki wykorzystaniu specjalistycznych impregnatów zabezpieczających. Sklejka szalunkowa jest wytrzymała także na uderzenia mechaniczne oraz wysoką temperaturę – dzięki zastosowaniu kilkunastu warstw. Powłoczki forniru krzyżują się ze sobą, konstruując szczelną strukturę. Wyróżniamy wiele rodzajów sklejki szalunkowej, w zależności od techniki klejenia (np. wodoodporna, szlifowana), położenia powłok lub typu drewna. Konkretne rodzaje sklejki można różnie stosować, nie każda posłuży przecież w ekstremalnych warunkach.

Sklejka szalunkowa – wielokrotnego zastosowania

Sklejka szalunkowa jest komponentem wspierającym system tzw. lanego betonu. Sprawdza się przy budowie fundamentów, sufitów oraz podestów. Używana do tworzenia systemów szkieletowych, jest tworzywem występującym powszechnie. Istnieje możliwość jej wielokrotnego zastosowania, co wiąże się z dużymi oszczędnościami. Sklejka szalunkowa to podstawowy element w branży budowlanej. Warto zauważyć, że nie musimy posiadać własnych komponentów, ponieważ na rynku funkcjonują przedsiębiorstwa specjalizujące się w pożyczaniu sklejki szalunkowej. Bez problemu możemy więc łatwo zakupić specjalistyczne elementy potrzebne na budowie.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]