Z czego buduje się parkingi?

Parkingi należą do miejsc, gdzie ruch pojazdów jest naprawdę częsty. Z tego powodu materiały, z jakich wyprodukowana jest ich powierzchnia, muszą być odporne na uszkodzenia mechaniczne i wpływ czynników pogodowych. Normalny asfalt czy bruk często nie zdają egzaminu – na uczęszczanych parkingach już po jednym roku powierzchnię będzie należało wymienić. Które więc materiały są najchętniej wykorzystywane przez specjalistów do spraw wykonywania jezdni? Jakie atuty musi posiadać surowiec na powierzchnię parkingu?

Parkingi z asfaltu

Dziś najchętniej używanymi materiałami na powierzchnie parkingów są specjalne preparaty asfaltowe. Wiele z nich to nawierzchnie, które oddzielają również spodnie poziomy parkingu od groźnych warunków – na przykład wody lub środków drogowych. Masy bitumiczne, z jakich buduje się parkingi, są często bardzo łatwe w aplikacji – niepotrzebne jest nawet ich podgrzanie. Są także znacznie bardziej niezawodne niż materiały stosowane przed laty – bez problemu zniosą duże naciski i obecność wielu pojazdów.

Budowa parkingów – o tym należy pamiętać

Wykonując parkingi powinniśmy pamiętać o szczelinach dylatacyjnych oraz ich zabezpieczeniu. Bezwzględnie powinno ono zagwarantować sporą wytrzymałość oraz izolować spodnie warstwy przed wilgocią, która potrafi przeciekać przez podobne szpary. Nie zapominajmy o tym, że taka masa powinna wytrzymać spore obciążenia pionowe i poziome, które wywoływane są ruchem samochodów na parkingach. Jak jednak znaleźć odpowiedni asfalt do uszczelnienia szczelin dylatacyjnych na parkingach? Sprawdzi się między innymi technologia Rubi-Joint.