Wygodne i bezpieczne korty tenisowe

Utwardzane korty do tenisa to jeden z najczęściej spotykanych obiektów tego rodzaju. To na nich odbywają się takie turnieje jak US Open. Powierzchnia ta jest także ceniona przez zwykłych sportowców, co jest skutkiem zwłaszcza wysokiej prędkości odbicia piłeczki i niewysokiego odskoku. Nawierzchnia takich kortów zwykle robiona jest z akrylu – gwarantuje więc dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz świetne parametry gry. Wśród najczęściej spotykanych systemów podłoża do akrylowych kortów okazuje się Tennislife, który ma certyfikat WTA. Czemu warto go wybrać?

Korty Tennislife

Jak już wspomnieliśmy, Tennislife to technologia nawierzchni dla kortów, której podstawą są żywice akrylowe. Poza tym stosowane są również specjalne barwniki, które gwarantują wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Aby jednak ten system był skuteczny, powinien być właściwie zaaplikowany – należy przygotować spodnie warstwy i właściwie wylać akryl. Odpowiednie kwalifikacje będą też potrzebne do utrzymania tak przygotowanej powierzchni – dlatego trafionym rozwiązaniem będzie zlecenie tego sprawdzonej ekipie.

Na jakich obiektach oprócz kortów używa się Tennislife?

Warto przy tym wspomnieć, iż korty to nie jedyne obiekty, gdzie możemy zauważyć Tennislife. Z uwagi na swoje parametry technologia ta stosowana jest także na obiektach do piłki koszykowej. Doskonale zdaje egzamin także jako nawierzchnia kortów do badmintona lub squasha oraz najróżniejszych obiektów rekreacyjnych.