Wiercenie diamentowe – krótka charakterystyka

Wiercenie diamentowe to specyficzna technika drążenia otworów w ścianach i fundamentach budynków, która charakteryzuje się ogromną precyzją. Ze względu na wiele zalet jest obecnie uważana za jedną z najlepszych technik. Kiedy jest wykorzystywana i dlaczego jest tak popularna?

Wiercenie diamentowe – w cegle, granicie i asfalcie

Wiertło diamentowe wykonuje dokładne odwierty w różnych rodzajach ścian, nawet wyjątkowo wytrzymałych – żelbetonie, cegle czy asfalcie. Dzięki odpowiedniej budowie, nie przyczynia się do powstania pęknięć w strukturze powierzchni. Do tego wiercenie diamentowe odznacza się bardzo niskim stopniem hałasu, co też ma ogromne znaczenie podczas prac remontowych. Dzięki tej metodzie można uzyskać odwierty nie tylko pod kątem prostym, o różnym przekroju i wielkości. Jest to metoda kompletnie bezudarowa, dzięki zastosowaniu chłodzenia wodą. Czym wyróżnia się sprzęt do robienia tak precyzyjnych odwiertów? Wiertnica koronowa jest wyprodukowana z segmentów o zróżnicowanej twardości, a otrzymane otwory nie potrzebują dalszych wykończeń – mają gładkie krawędzie.

Wiercenie diamentowe – bez ryzyka zniszczenia ściany

Wiercenie diamentowe jest techniką stosowaną przy wykonywaniu otworów wentylacyjnych, ale także związanych z budową sieci teletechnicznych. Przewierty wiertłami diamentowymi stosuje się w celu zamontowania kabli, na przykład przy rozbudowie sieci SAT w blokach. Technika ta jest dziś jedną z bardziej nowoczesnych. Cały proces przebiega niezwykle szybko, nie ma możliwości uszkodzenia konstrukcji. Brak drgań, hałasów oraz pyłu sprawia, że wiercenie diamentowe stosuje się coraz częściej.