Układanie paneli – nie rób tego samodzielnie

W teorii układanie paneli nie będzie przysparzać trudności również tym, którzy dotąd się tym nie zajmowali. Podczas układania bywa niestety, że nie jest to tak łatwe, jak się wydawało – zwłaszcza, kiedy wybraliśmy metodę bez kleju. Kiedy więc nie posiadamy odpowiednich do tego kwalifikacji, słusznie postąpimy powierzając to fachowcom. Tym bardziej, że układanie paneli potrzebuje nie tylko dużych kwalifikacji, lecz także doświadczenia pozwalającego wybrać poszczególne akcesoria – a te w dużym stopniu rzutują na rezultaty pracy.

Układanie paneli – co będzie potrzebne?

Układanie paneli wiąże się z wymogiem użycia specjalnych akcesoriów, które podniosą wygodę mieszkania. Tam, gdzie panele stykają się ze ścianami, należy zastosować listwy przypodłogowe, które przykryją dylatacje. Powinniśmy pamiętać również o podkładach, które pozwolą na uniknięcie nasiąknięcia podłogi – bezwzględnie muszą zostać użyte pod panelami. Odmienny rodzaj podkładów powinien być użyty, jeśli w lokalu działa ogrzewanie podłogowe.

Profesjonalne układanie paneli

Jak jednak wybrać właściwe materiały i kupić panele, które sprawdzą się w konkretnym mieszkaniu? Nie jest to łatwe, więc najlepiej zrobimy powierzając wybór oraz układanie paneli doświadczonej ekipie. Firma dostarczy panele i dodatki wysokiej jakości, a my tym sposobem zyskamy pewność, iż będą one dobrze zamontowane i przetrwają nawet kilka dziesięcioleci częstego użytkowania.