Fundamenty to najważniejszy element każdej nieruchomości. Już na etapie projektowania budynku musimy zadbać o to, aby konstrukcja była solidna. Znakomite właściwości ma izolacja przeciwwilgociowa fundamentów. Sprawdźmy zatem przed jakimi czynnikami chroni tego typu izolacja.
Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów – chroni przed pojawieniem się grzybów i pleśni
Warunki atmosferyczne mocno oddziałują na konstrukcję domu. Niekorzystne skutki ma szczególnie oddziaływanie wody, co może być przyczyną szybkiej utraty ciepła. Zawilgocone fundamenty powodują, że rośnie poziom przepuszczalności cieplej nieruchomości, a tym samym wzrastają koszty centralnego ogrzewania. Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów stanowi najpopularniejszą metodą hydroizolacji chroniącą budynek przed szkodliwym działaniem wody oraz tzw. podciąganiem kapilarnym. Wykorzystuje się ją tak w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Podstawę budynku zabezpiecza się za pomocą rozmaitych metod izolacji. Izolację przeciwwodną wykorzystuje się na bardzo wilgotnych terenach, gdy mamy do czynienia z tzw. wodą naporową. Natomiast znacznie częściej używana jest izolacja przeciwwilgociowa, która pomoże zabezpieczyć ściany przed naturalną wilgocią.
Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów – zleć prace fachowcom
Istnieją różne techniki izolacji – na zewnątrz i od wewnątrz. Wykorzystuje się do tego rozmaite elementy budowlane, na przykład tzw. lepiki, folie kubełkowe, masy hydroizolacyjne lub powłoki polimerowe. Należy podkreślić, że profesjonalna izolacja przeciwwilgociowa fundamentów wymaga przygotowania osobnych schematów dla najważniejszych części jak przykładowo: kąty, załamania czy zespojenie murów. Dlatego prace należy zlecić fachowcom posiadającym duże doświadczenie w tej dziedzinie – tylko wówczas będziemy pewni, że nasz dom jest odpowiednio zabezpieczony przed działaniem wody.