Trwała i uniwersalna sklejka

Sprawdź, gdzie zamówić sklejkę

Sklejka to jeden z surowców najczęściej wykorzystywanych w rozmaitych branżach. Nie może to oczywiście dziwić – posiada bowiem mnóstwo dobrych stron. Jest przede wszystkim niezbyt droga, co jest skutkiem procesu jej wykonania – robiona jest z drzewa. Górne i dolne warstwy sklejki wytwarzane są zwykle z rodzajów drewna wyróżniających się walorami dekoracyjnymi – na przykład olchy – zaś środkowe – z mniej kosztownych gatunków. Często sklejkę powleka się również folią fenolową. Wykorzystanie specjalnych żywic sprawia z kolei, iż sklejka wyróżnia się dużą wytrzymałością – z tego względu wykorzystuje się ją również w wytwórstwie samolotów. Gdzie poza tym stosuje się ten surowiec? O jakich zasadach powinniśmy wiedzieć wybierając sklejkę?

Zastosowania sklejki

Dziś sklejkę najczęściej stosuje się w sektorze stolarskim. Obok tego stosuje się ją również w produkcji rozmaitych dodatków do domu – podłóg, boazerii oraz ozdób. Oprócz tego sklejka jest chętnie stosowana przez inżynierów, którzy wykonują z niej między innymi szalunki, czyli typ form do kładzenia fundamentów. Sklejka bywa również surowcem chętnie stosowanym do produkcji jachtów, zaś kiedyś była ceniona przez producentów samochodów oraz samolotów – nawet dziś jest stosuje się ją przy renowacji starszych pojazdów. Ze względu na małą wagę, sklejkę chętnie wybierają także modelarze.

Sklejka – gdzie kupić?

W wielu sytuacjach najważniejszą zaletą jest odporność sklejki. Dlatego nie należy kupować produktów niezbyt wysokiej klasy – a takie często proponują niesprawdzeni sprzedawcy. Jak więc uniknąć pomyłek przy kupnie sklejki? Rzecz jasna kupować jedynie u dostawców, którzy zapewnią nam wysoką jakość – szczególnie sprowadzających sklejkę od razu od producenta. W sytuacji, kiedy planujemy nabyć znaczną ilość sklejki nie powinniśmy także szukać jej w marketach – znacznie korzystniejszym pomysłem okaże się zakup u doświadczonego hurtownika, gdyż ten zaoferuje nam dowolną jej ilość.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]