Te środki wykorzystują specjaliści budowy dróg

Czasy problemów z drogami w naszym kraju na szczęście już się kończą, a my możemy jeździć po zadbanych szosach. W dużej mierze jest to z pewnością efekt dobrego wykonawstwa, lecz najistotniejsze są surowce, z których aktualnie robi się drogi. W przeciwieństwie do tych wykorzystywanych przed laty, dzisiejsze materiały także po dekadach zachowują swoje zalety, zdając egzamin w każdych warunkach. Jakie jednak materiały najchętniej stosują dziś budowniczy dróg?

Wytrzymałe drogi bitumiczne

W charakterze wierzchniej warstwy dróg profesjonaliści stosują dziś innowacyjne materiały, które nie zawsze okazują się dobrze znanym asfaltem. Jedną z nich jest Safegrip, który odgrywa różne rolę – jest nawierzchnią, a jednocześnie oddziela głębsze warstwy od wilgoci. Jego położenie nie sprawia żadnych trudności i nie wymaga użycia dużej temperatury. Ze względu na fakt, iż nie łamie się, jest stosowany w rozmaitych miejscach – od ścieżki rowerowej aż po główne arterie.

Co na gruntowe drogi?

Przy budowaniu dróg dla rowerów poza miastem czy alejek parkowych bitumiczna powierzchnia nie zawsze zdaje egzamin, gdyż ciężko dopasować ją estetycznie do zielonej okolicy. Szczęśliwie istnieją metody, które umożliwiają ich umocnienie. Najskuteczniejszą wśród nich jest Stabicol CE, bo po aplikacji z wodą utwardza piasek i zapobiega jego erozji. Jest to zarazem metoda w stu procentach ekologiczna, a piasek możemy później zastosować drugi raz.