Tarasy kompozytowe – Podłogi Kopp

Deski z kompozytu są świetną alternatywą dla werand drewnianych. Nie potrzebują konserwacji, a ich wygląd przypomina oryginalne materiały. Nic więc dziwnego, że nasi rodacy coraz częściej decydują się właśnie nimi zastąpić drewno na swoich tarasach. Jakie silne oraz słabe strony mają tarasy kompozytowe? W jakich przypadkach powinniśmy się na nie zdecydować?

Tarasy kompozytowe – materiały

Deski na tarasy kompozytowe są produkowane z miału drzewnego i polichlorku winylu. Zawartość pierwszego surowca nie powinna być niższa, niż jedna trzecia, ale producenci często używają aż 50 procent.

Tarasy kompozytowe – czemu to się opłaca?

W przeciwieństwie do drewnianych, tarasy kompozytowe są bardzo odporne na wodę. Ważne jest też fakt, że panele kompozytowe nie mają sęków, co bardzo podnosi ich odporność na pęknięcia. Wizualnie natomiast niemal nie ustępują prawdziwemu drewnu.

Tarasy kompozytowe – w jaki sposób je zakładać?

Deski na tarasy kompozytowe umieszcza się bezpośrednio na podłożu – nie nie musimy stosować izolacji. Z uwagi na to bardzo ważne jest to, by posadzka była absolutnie gładka i wykazywała pewien spadek, umożliwiający odpływ zbyt dużej ilości deszczu.

Tarasy kompozytowe – na co zwrócić uwagę?

Choć mają wiele dobrych stron, tarasy kompozytowe mają także swoje wady. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o ich podatności na zarysowania, które mogą powstawać w wyniku korzystania z krzeseł plastikowych. Posiadacze tarasów kompozytowych muszą również zachować ostrożność w czasie grilla, bowiem rozgrzany tłuszcz może uszkodzić deski.

Nasza siedziba:
Kopp Sp. z o.o.
ul. Zawiła 56
30-390 Kraków

Tel.: 12 269 80 35
E-mail: [email protected]