Szukasz wymarzonej nieruchomości? Zamów projekt domu szkieletowego

Projekty domów szkieletowych. Skieruj się tu, aby skorzystać z usług specjalistów

Domy szkieletowe, jak łatwo stwierdzić, wznoszone są na szkielecie. Jest on zrobiony z drewna i tworzą go słupy oddzielone nawzajem o mniej więcej pół metra. Drewno musi wcześniej oczywiście być odpowiednio oporządzone – stosuje się po to preparaty antypleśniowe, przeciwko owadom i przeciwwilgociowe. Zazwyczaj stosowanym drewnem jest świerk, który przed użyciem jest dokładnie wysuszony i strugany ze wszystkich boków. Do szkieletu mocowane są płyty, między którymi umieszcza się ogniotrwałe surowce termoizolacyjne – jak na przykład wata mineralna. Dlaczego jednak warto wybrać projekty domów szkieletowych? O jakich rzeczach należy pamiętać przy poszukiwaniach projektanta?

Z jakich powodów warto zlecić projekty domów szkieletowych?

Inwestorzy, dla których najważniejszy jest termin wzniesienia, z pewnością będą cieszyć się z tego, iż projekty domów szkieletowych zapewniają jej prędkie zakończenie. Zwykle są one wszak budowane zaledwie w dziewięćdziesiąt dni, a oprócz fundamentów roboty nie są zależne od warunków atmosferycznych. Stawiając na projekty domów szkieletowych otrzymujemy też gwarancję, iż do ogrzania obiektu będzie zbędna spora ilość ciepła, a to w połączeniu z ich solidnością powoduje, że ceny użytkowania są stosunkowo małe. Powinniśmy wiedzieć również o tym, że wykonane z drewna domy szkieletowe okazują się w stu procentach bezpieczne dla środowiska.

Wybieramy projekty domów szkieletowych

W czasie poszukiwań architekta najważniejsze są niewątpliwie projekty domów szkieletowych, jakie wykonał wcześniej. Żeby sprawdzić, czy jego sposób tworzenia nam odpowiada, wystarczy jedynie odwiedzić jego portfolio i poznać jego uprzednie realizacje, a jeśli się nam one spodobają – skontaktować się z autorem, celem ustalenia dalszych szczegółów projektu. Nie powinniśmy natomiast kierować się wyłącznie ceną budowy domu – to bowiem wydatek na parę pokoleń.

Nasza siedziba:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]