Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem ma ogromne znaczenie

Decydując się na kupno lokalu od dewelopera nie wolno zapomnieć o odbiorze technicznym. Jest to jeden z ważnych etapów zakupu upragnionych „czterech ścian”, który chroni nas przed szeregiem niemałych kłopotów. Co to jest odbiór techniczny? O czym powinno się pamiętać?

Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem – po co się je przeprowadza?

Odbiór techniczny mieszkania polega na rzetelnym potwierdzeniu zgodności realizacji budowy mieszkania z umową, która została podpisana z deweloperem. Uwagę zwraca się także na to, czy lokal jest zgodny z projektem wykonawczym, polskimi normami oraz przepisami prawa budowlanego. Odbiór techniczny nieruchomości służy głównie weryfikacji czy w lokalu nie są obecne różnego rodzaju defekty konstrukcyjne oraz usterki. Na drodze sprawdzenia mieszkania wykryć można rozmaite niedociągnięcia wykonanych robót. Defekty występujące naprawdę często to: niewłaściwie zamontowana elektryka, zaburzenia poziomu murów, odpadające tapety, nierówne podłogi, a także pękający tynk. Wskazane wady sprawiają, że w mieszkaniu wykonać trzeba szereg nieplanowanych wcześniej prac, które często rodzą ogromne koszty, jednocześnie opóźniają moment wprowadzenia się.

Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem – sprawdź usługę profesjonalistów

Aby być pewnym, że wykonanie techniczne kupionego mieszkania jest zgodny z umową deweloperską, planem architektonicznym i ustalonymi w naszym kraju regulacjami, dobrze jest zdecydować się na wsparcie profesjonalnych firm, które działają w sposób całkowicie niezależny. Pracują w nich specjaliści świetnie orientujący się w pracach o charakterze remontowym i budowlanym. Sprawdzenie mieszkania pod względem prawidłowości wykonania prac nie zajmuje tego rodzaju fachowcom wiele czasu, a równocześnie prowadzone jest to z największą dokładnością. Stawiając na ich pomoc mamy pewność, że mieszkanie będzie rzetelnie obejrzane, a niewielkie nawet wady – wskazane.