Sklep internetowy z roletami – rzymskie, dzień i noc, zaciemniające

Odmiennie od mieszkańców krajów skandynawskich, Polacy przywykli do zasłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, ale również pomaga to regulować ilość światła docierających do mieszkania. Tradycyjnie do zasłaniania okien używamy firanek i zasłon, ale w ostatnich latach często wybieramy wyposażenie okien w rolety wewnętrzne.

Jakie rolety wewnętrzne są dostępne w sklepach?

W sklepach internetowych i stacjonarnych dostępny jest szeroki wybór różnych rodzajów rolet: rzymskich, zaciemniających, ściennych lub okiennych. W wielu z nich zakupimy także wszelkie potrzebne dodatki, tj. karnisze metalowe, rozety, kółka z żabkami czy wsporniki sufitowe i ścienne. W jednym sklepie będziemy mogli dobrać cały zestaw konieczny do instalacji rolet. A to, jakie rolety wybierzemy, będzie zależało od naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, by robić zakupy z głową. Na przykład, rolety rzymskie ładnie wyglądają na niedużych oknach, jednak nie poleca się ich alergikom. Na takich roletach łatwo osiadają drobinki kurzu, ponieważ robione są one z tkanin zasłonowych lub firanowych.

Rolety dzień-noc – promienie słoneczne pod Twoją kontrolą

Do kontroli nad ilością światła do pokoju służą rolety dzień i noc. Sprawdzą się praktycznie we wszystkich pomieszczeniach: w pokoju dziecięcym, salonie, biurze, a nawet w łazience. Te rolety posiadają naprzemienny splot wstęg zaciemniający i transparentnych. Dzięki wielu możliwościom ich ustawienia względem siebie pozwala na regulację ilości promieni słonecznych, które będą przez nie przenikać. Co ważne, regulacja odbywa się bez konieczności opuszczania i podnoszenia rolet! Natomiast rozpowszechnione rolety zaciemniające pozwalają na pełne zaciemnienie pokoju, ponieważ zrobione są z tworzywa, które nie przepuszcza promieni słonecznych. Rolety zaciemniające przydadzą się szczególnie w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na zamówienie – jakich błędów nie popełnić

Okna nie zawsze muszą mieć standardowe wymiary i okazać się może, że rolety w rozmiarach proponowanych przez producenta nie będą pasować. W takim przypadku pozostaje nam wykonać rolety na zamówienie. Dbajmy przy tym, żeby właściwie zmierzyć rozmiar okien, ponieważ źle dopasowane rolety nie spełnią swojego zadania, do tego będą wyglądać nieestetycznie. Jeśli więc brak nam doświadczenia lub nie potrafimy obliczyć wymiarów rolet, zlećmy to profesjonalistom.