Sklejka szalunkowa – podstawowe informacje

Jeśli potrzebujesz sklejki szalunkowej, powinieneś odwiedzić tę stronę

Deski szalunkowe to kluczowy element szalunków. Tę rolę mogą pełnić powszechne deski drewniane lub płyty wyprodukowane z innego surowca, jakkolwiek zazwyczaj wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc wybudować obiekty z murami wykonanymi z tego materiału. Szalunki znajdują również zastosowanie w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają utworzenie otworów na stolarkę, tj. okna czy drzwi. Wyjaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie chcemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach z reguły stosowane były deski z litego drewna. Te jednakże były kosztowne, a przy tym nie posiadały stosownych parametrów – zazwyczaj niezbyt dobrze radziły sobie z zawilgoceniem. W związku z tym współcześnie stosowana jest głównie sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z wielu gatunków drewna – zazwyczaj z brzozy, topoli lub olchy. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, do których produkcji stosuje się kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Inny częstokroć wykorzystywany wariant to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajem

Przedsiębiorstwa budowlane dysponują przeważnie swoją sklejką szalunkową wraz z modułami umożliwiającymi jej łączenie. Jeżeli jednak planujemy budowę domu lub garażu własnymi siłami, nie ma konieczności kupowania wszystkich części szalunków – możemy je wynająć, np. w Krakowie przez stronę ABCszalunki.pl. Poza samymi deskami szalunkowej, firma służy również wynajmem innych elementów niezbędnych do postawienia szalunków – między innymi łączników i głowic.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]