Projekty wykonawcze i budowlane. Czym jeszcze zajmuje się architekt?

znajdź architekta na joannaklusak.com

Budowa domu to bez wątpienia najważniejsza inwestycja dla każdego z nas. Należy zatem dokładnie to zaplanować i pamiętać o poradach fachowców. Szczególny wpływ na to, jakie efekty dadzą nasze działania, wywrze na pewno projekt budynku. Mamy szansę co prawda nabyć stworzony już projekt, ale by mieć gwarancję, iż dom okaże się taki jak sobie wymarzyliśmy, należy skorzystać z porad architekta. Z uwagi na fakt, iż wielu czytelników nie zdaje sobie sprawy, czym naprawdę się para, należy powiedzieć o tym kilka zdań.

O czym pamiętać przed rozmową z architektem?

To, czy projekt zaspokoi konkretne potrzeby, jest zależne przede wszystkim od przebiegu rozmowy z architektem. Przygotowując się do architekta powinniśmy wiedzieć, jakich zalet spodziewamy się po wznoszonym domu oraz potrafić przekazać mu to. Powinniśmy również zapoznać się z głównymi ustawami dotyczącymi budowy domu – przez to bez problemu się dogadamy z architektem. Nie powinniśmy rzecz jasna się stresować, bo w razie wątpliwości możemy poprosić go o pomoc.

Co będzie obowiązkiem architekta?

Najpierw architekt stworzy projekt budowlany. Właśnie ten dokument będzie przeanalizowany przez urzędników przed wydaniem pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Muszą być w nim zawarte technologie, na jakich będzie oparta nasza inwestycja. Projekt wykonawczy wykorzystamy natomiast do zatrudnienia firmy budowlanej i będzie niezbędny do zatwierdzenia budowy. Zawartość tych projektów regulują odpowiednie przepisy.

Nasza siedziba:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]