Projekty domów góralskich – domy drewniane w tradycyjnym stylu

Projekty domów góralskich. Kompleksową pomoc specjalisty w tym zakresie uzyskasz na barteksitarski.pl

Architektura góralska charakterystyczna jest dla rejonów Tatr. Wyodrębniła się w połowie XIX stulecia. Od samego powstania budziła zachwyt oraz bardzo duże zainteresowanie. Dokładnie tak samo jest teraz, ponieważ nie brak osób, które stawiają na budowę domów z drewna. Największą popularnością cieszą się te z bali, które doskonale sprawdzają się w roli zarówno domów całorocznych, jak i wakacyjnych.

Projekty domów góralskich – z jakiego powodu domy drewniane są tak popularne?

Domy wznoszone z drewna cieszą się dzisiaj ogromną popularnością. W znacznej mierze jest to efekt wyjątkowej urody tego typu posesji. Zachwycają one precyzją wykonania. Drewno to materiał nadzwyczajnej urody. Jeśli pod uwagę weźmie się tą cechę, nie dorówna mu żaden inny materiał wykorzystywany do budowy domów. Do tego domy te cechują się niezwykłym mikroklimatem, który w sposób naprawdę korzystny wpływa na nasze zdrowie. To właśnie dlatego domy z drewna polecane są głównie osobom cierpiącym na alergię, astmę oraz innego rodzaju trudności z układem oddechowym. A jak wyglądają domy góralskie wybudowane w stylu tradycyjnym? Cechą wyróżniającą jest oczywiście dwuokapowy dach. Doskonale jest, jeżeli pokryty został on gontem. Z uwagi jednak na wysokie ceny tego materiału, osoby wybierające dom w tradycyjnym stylu góralskim najczęściej decydują się na inny rodzaj krycia. Następną cechą są okna mające mały rozmiar i wysoka, wykonana z kamienia podmurówka. Weranda, taras oraz ganek to także elementy typowe dla domów w klasycznym stylu podhalańskim. W początkowym okresie istnienia styl góralski cechował się jeszcze licznie stosowanymi zdobieniami. Na początku minionego stulecia zaczęto jednak z nich rezygnować.

Projekty domów góralskich – postaw na wsparcie specjalisty

Stawiając na dom w klasycznym stylu podhalańskim, warto zdecydować na usługi biura architektonicznego, które specjalizuje się w przygotowywaniu projektów budynków właśnie w tradycyjnym stylu. Tylko wtedy można mieć pewność, że projekt będzie wykonany odpowiednio, a wszystkie charakterystyczne elementy tradycyjnego stylu zostaną zachowane.

Nasza siedziba:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]