Profile aluminiowe – kluczowe atuty

Zamów profile aluminiowe na metal-e.pl/pl/c/PROFILE-ALUMINIOWE/50

Glin jest zaliczany do najczęściej wykorzystywanych w architekturze surowców. Do jego atutów zalicza się zwłaszcza niedużo gęstość, która powoduje, iż wykonywane z niego elementy nie są ciężkie – zaś to umożliwia wykonanie wielu różnorodnych konstrukcji. Ma jednak pewną wadę – bez domieszek nie jest zbyt wytrzymałe, z tego względu w architekturze raz innych gałęziach gospodarki wykorzystuje się zwłaszcza jego mieszanki, które cechują się sporą odpornością przy wspomnianej niedużej wadze. W budownictwie najchętniej stosowanymi częściami są rury oraz profile aluminiowe. Do czego więc konkretnie się je stosuje?

Zastosowanie profili aluminiowych w handlu

Profile aluminiowe to idealny materiał do produkcji mobilnych konstrukcji. Z ich wykorzystaniem buduje się między innymi mobilne estrady, namioty dla sklepów i na imprezy masowe, a także stanowiska wystawiennicze. Na ich popularność w największej mierze wpływa ich nieznaczna waga i wytrzymałość, lecz także łatwość budowania scen oraz fakt, iż bez problemu możemy osiągnąć dzięki nim potrzebny wygląd. Umożliwiają to nowoczesne metody takie jak malowanie proszkowe, dzięki któremu profile aluminiowe mogą zostać pokryte lakierem o dowolnym kolorze na długi okres, gdyż nałożona tak warstwa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Pozostałe przykłady wykorzystania profili aluminiowych

Oprócz konstrukcji składanych, profile aluminiowe są stosowane także w innych dziedzinach. Świetnie zdają egzamin jako elementy wszelkiego rodzaju samochodów, urządzeń lub sprzętu sportowego. Profile aluminiowe są też stosowane przez inżynierów w armii, przy budowie oszklonych obiektów budowlanych, w wytwórstwie poręczy oraz płotów, a poza tym w przewozach samochodowych. Warto także wspomnieć, że profile aluminiowe są chętnie wykorzystywane przez przedsiębiorstwa wytwarzające sprzęt elektroniczny czy gospodarstwa domowego.

Nasza siedziba:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]