Płytki elewacyjne klinkierowe – cechy i zastosowanie

Elewacja domu jest szalenie ważna z co najmniej 2 pobudek. Po pierwsze – ochrania konstrukcję budynku przez deszczem, wiatrem i ekstremalnymi temperaturami. Po drugie zaś znacząco wpływa na to, jak będzie wyglądał dom, nadając mu unikalnego charakteru. A to najlepszy powód, by dobór materiału na elewację odpowiednio przeanalizować i postawić na najlepszą opcję. Szczególnie godna polecenia jest elewacja z płytki klinkierowej. Czemu warto ją wybrać?

Klinkierowa płytka elewacyjna – charakterystyka

Płytki elewacyjne klinkierowe lub Okładzina klinkierowa jako materiał elewacyjny cechuje się głównie doskonałymi właściwościami izolacyjnymi, podnosząc komfort mieszkania zarówno latem, jak i zimą. Następny atut płytki klinkierowej to duża wytrzymałość na wiatr, mróz czy promieniowanie słoneczne, co sprawia, że wykonana z niej elewacja wytrzyma dziesięciolecia nawet w najmniej przychylnych warunkach. Nie sposób zapomnieć również o tym, że klinkierowe płytki zewnętrzne wspaniale wyglądają, a bogactwo dostępnych w sklepach wzorów pozwala dobrać odpowiedni model do wiekowych i nowoczesnych budynków. Dzięki temu płytki elewacyjne klinkierowe są często wykorzystywane obecnie budownictwie.

Płytka elewacyjna klinkierowa – rodzaje

W sprzedaży dostępne są 2 rodzaje okładzin elewacyjnych zewnętrznych – wyrabiane maszynowo oraz ręcznie. Poza tym elewacje klinkierowe dzielą się na te wykonane z cegieł i z okładziny. Płytki z cegły wyglądają bardzo klasycznie, dzięki czemu dobrze sprawdzają się w starych domach lub tych na nie stylizowanych. Płytki z okładziny, dzięki minimalistycznemu, prostemu wyglądowi, wykorzystuje się przede wszystkim w nowoczesnym budownictwie.