Panele podłogowe – dlaczego są tak popularne?

Panele podłogowe są chętnie wybierane przez Polaków. Nie może to rzecz jasna dziwić – szczególnie, jeśli pod uwagę weźmiemy ich wszystkie zalety. Panele podłogowe są bowiem tanie, natomiast mnogość sprzedawanych modeli powoduje, iż wszyscy wyszukamy wersje dopasowane do konkretnego wnętrza. Jak pokazują statystyki sprzedaży, Polacy kupują je częściej niż wykładziny, a ze względu na małe ceny, również od podłóg drewnianych. Przed zakupem danego produktu warto oczywiście dowiedzieć się, czy spełni nasze potrzeby.

Panele podłogowe – które będą najlepsze?

Najważniejszą cechą paneli podłogowych jest twardość – to od niej zależne jest, ile wytrzymają. Oznacza się ją z wykorzystaniem klas ścieralności, które wyrażają ilość ruchów szlifierki, po których powierzchnia się uszkodzi. Panele podłogowe z klasą ścieralności AC1 oraz AC2 muszą być zakładane tylko w niezbyt często wykorzystywanych pomieszczeniach. Do pokoju dziennego i przedpokoju warto wybrać natomiast panele z klasą co najmniej AC3 – pamiętając rzecz jasna, że najtwardsze będą te oznaczone AC5.

Zakładanie paneli podłogowych

Panele podłogowe są bardzo chętnie kupowane również z uwagi na łatwość ich położenia. Mimo że ich położenie okaże się łatwiejsze niż parkietu, powinniśmy wiedzieć, iż potrzebne są do tego odpowiednie umiejętności. Aby mieć pewność, że panele zostaną odpowiednio ułożone, warto zlecić to profesjonalnej ekipie – szczególnie, gdy dotąd nie zakładaliśmy podłogi czy nie dysponujemy odpowiednimi sprzętami.