Odbiór mieszkania od dewelopera – o czym należy pamiętać

Odbiór mieszkania od dewelopera to niesamowicie doniosła czynność, której nie należy marginalizować. Podczas dokonywania odbioru można znaleźć liczne błędy, które wykonawca musi zrekompensować. W jaki sposób wykonuje się odbiór mieszkania od dewelopera i na co zwrócić szczególną uwagę?

Odbiór mieszkania od dewelopera – regulowany przez ustawy

Odbiór mieszkania od dewelopera opisują stosowne ustawy. Czynność ta weryfikuje czy budynek spełnia wytyczne opisane w przepisach. Mamy prawo żądać od wykonawcy usunięcia ewentualnych wad – na podstawie sporządzanego w jego trakcie raportu odbioru. Podczas wykonywania odbioru trzeba mieć ze sobą wszelkie umowy, ponieważ będą niezbędne do skrupulatnej kontroli stanu faktycznego. Przegląd nieruchomości zaczynamy od przejrzenia techniki wykonania glazury, podłóg czy zabudowy pomieszczeń. Ważna jest również wytrzymałość użytych surowców remontowych i sanitariatów.

Odbiór techniczny mieszkania – pleśń i niesprawna instalacja

Pamiętajmy, że odbiór techniczny mieszkania (w Krakowie, Toruniu i innych regionach) powinien być wykonywany nie tylko w przypadku budynków nowo wybudowanych, ale również używanych. Nagminne mankamenty, które można napotkać to niestaranne położenie płytek i zagrzybienie na ścianach. Nieważne czy przegląd będzie w Krakowie czy w Gdańsku – musi być on wykonany w towarzystwie pełnomocnika inwestora, a także osoby specjalizującej się w realizowaniu kontroli wykonawczej nieruchomości.