Odbiór mieszkania od developera – nie rób tego sam

To dziś. Właśnie odbierasz mieszkanie od developera. Jesteś w emocjach – łatwo zatem nie pamiętać o dokładnym sprawdzeniu nowego lokalu. To błąd, ponieważ usterki, których nie zauważysz podczas niego będziesz zobowiązany naprawić samodzielnie. Dobrze pamiętać o tym już na etapie podpisywania kontraktu i wyznaczyć od razu dzień odebrania mieszkania oraz formę, w jakiej developer zawiadomi cię, iż możesz je już obejrzeć. Sprawdź, co należy wtedy sprawdzić i czyja pomoc będzie pomocna.

Odbiór mieszkania od developera – kto pomoże?

Wyszukanie różnych usterek lokalu potrafi być wielkim kłopotem dla klientów, którzy nie znają się na w tej dziedzinie. Powinniśmy oprócz tego wspomnieć, iż często potrzebny do tego będzie odpowiedni sprzęt oraz umiejętności pozwalające na jego używanie. Z tego względu, chcąc ułatwić nam odbiór mieszkania od developera dobrze skorzystać z pomocy fachowca. W Polsce funkcjonuje obecnie mnóstwo przedsiębiorstw, jakie odpłatnie odpowiednio sprawdzą lokal i znajdą ewentualne usterki.

Problemy przy odbiorze mieszkania od developera?

Gdy przy odbiorze mieszkania od developera znalezione zostaną niedoskonałości, możesz domagać się ich naprawienia. Nie zapominaj, iż po stwierdzeniu wady powinieneś powiedzieć o niej developerowi maksymalnie w czasie miesiąca w sposób, który uzgodniliście w umowie. Jeśli z kolei lokal jest zgodny z umową, powinniście spisać akt notarialny. O tym też najlepiej wiedzieć zawczasu i w umowie określić, kiedy najpóźniej powinno się to odbyć.