Nypel nierdzewny w pracach hydraulicznych

Więcej o nyplu nierdzewnym na metal-e.pl/NYPLE-DWUSTRONNE

Nypel nierdzewny znajduje zastosowanie podczas wymiany instalacji wodociągowej. Dlaczego jest tak ważny i gdzie można go nabyć? Przekonajmy się.

Nypel nierdzewny – rodzaje części hydraulicznych

W sklepach znajdziemy wiele części używanych prac hydraulicznych. Muszą one charakteryzować się przede wszystkim dużą wytrzymałością na oddziaływanie wilgoci. Taki jest właśnie nypel nierdzewny, czyli specjalistyczny element łączny. Jego charakterystyczny kształt wyróżnia go na tle innych akcesoriów używanych w różnego rodzaju instalacjach wodnych prac hydraulicznych. Wygląda jak złączka z gwintowaniem na końcach. W środkowej części posiada specjalny element, co ułatwia jego montaż. Najbardziej rozpowszechnione są części o powierzchni matowej. W hurtowniach kupimy również inny rodzaj – części jednostronne, np. o złączach typu 1 1/4, 1/4 lub 3 CAL.

Nypel nierdzewny – czym powinien się charakteryzować

Nyple powinny wyróżniać się nie tylko odpornością na wodę, ale także na kwasy. Te kryteria znakomicie spełnia stal nierdzewna 316L, która jest masowo stosowana do wytwarzania komponentów wykorzystywanych w trakcie robót hydraulicznych. Tylko taki materiał gwarantuje, że instalacja będzie wyjątkowo solidna i wytrzyma przez długie lata. Wytrzymałość instalacji wodnej to najważniejsze kryterium, które musimy brać pod uwagę. Moduły tego typu można kupić w hurtowniach, ale to sklepy internetowe zapewniają większy asortyment. Można tam nabyć różne typy i rozmiary części hydraulicznych oraz szybko zweryfikować czy są w sprzedaży. Zamówione złączki przywozi kurier, co jest niesamowicie wygodne. Nie dziwi więc, że coraz więcej klientów jest zainteresowanych ofertą hurtowni internetowych.

Nasza siedziba:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]