Nowoczesne okna drewniane

Dalsze informacje o oknach drewnianych

Okna drewniane przez wieki były najchętniej wybieranym typem okien. Potem zostały zastąpione przez te wyprodukowane z tworzyw sztucznych, ale po latach znów zwracamy uwagę na ich atuty. Dobrze wykonane oraz konserwowane okna drewniane mogą bowiem wytrzymać co najmniej tyle lat co okna z PCV, przy czym ich zakup pochłonie porównywalną kwotę. Oprócz tego w poszczególnych przypadkach ich zastosowanie będzie niezbędne – niekiedy po prostu nie możemy postawić na jeden z nowszych modeli. Kiedy zatem powinniśmy ich użyć? Z czego są robione?

Okna drewniane – materiały

Okna drewniane produkowane są tylko z wyselekcjonowanych rodzajów drewna. W dzisiejszych czasach zazwyczaj stosuje się sosnę, jesion, a także dąb. Ze względu na wytrzymałość na deszcz i promienie słoneczne, wytwórcy okien nierzadko wybierają gatunki egzotyczne – meranti, mahoń czy teak. Te drugie są nieco droższe, ale warto zaznaczyć, iż wymagają mniej intensywnych napraw i lepiej znoszą eksploatację w trudnych warunkach. Dla wielu osób ich dobrą stroną jest także to, że często wyglądają ciekawiej niż te wyprodukowane z krajowych rodzajów drewna.

Kiedy postawić na okna drewniane?

Okna drewniane mogą być wykorzystywane jako alternatywa dla produktów z PCV – są od nich tańsze, zaś sprawują doskonale. Okna drewniane, a w szczególności skrzynkowe, są również wykorzystywane do remontów zabytkowych obiektów. Użycie pozostałych surowców będzie wszak prowadzić do problemów w kontaktach z urzędem ochrony zabytków – grożącymi również dużymi karami finansowymi.

Nasza siedziba:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]