Nowoczesna stolarka okienna

Solidne okna to podstawa każdej nieruchomości. Obecnie coraz więcej inwestorów wybiera stolarkę drewnianą, która często okazuje się zdecydowanie lepsza niż okna z PCV. Skąd tak duża popularność modeli drewnianych? Przeczytaj nasz poradnik i przekonaj się sam!

Stolarka okienna – wycisz pomieszczenia

Dostępne na rynku okna drewniane wyglądają niezwykle stylowo, a co więcej, mają też świetne parametry techniczne. Jak wskazują producenci, stolarka drewniana cechuje się niskim wskaźnikiem przepuszczalności cieplnej, co zdecydowanie zmniejsza koszty ogrzewania budynku. Tego typu okna znakomicie wyciszają wszelkie hałasy z zewnątrz, a także nadają się do zastosowania w przypadku dużych powierzchni. Cieszą się również dużym zainteresowaniem właścicieli nowoczesnych domów energooszczędnych. To nie wszystko – stolarka okienna może być malowana, a w razie jakichkolwiek zarysowań nie trzeba jej od razu wymieniać. Producenci szacują, że odpowiednio konserwowane okna mogą przetrwać w nienagannym stanie nawet 150 lat.

Stolarka okienna – połączenie tradycji z innowacyjnością

Firmy produkujące stolarkę okienną proponują obecnie bardzo szeroki zakres asortymentu – okna uchylno-przesuwne, rozwierane, a także wiele innych wariantów, które zapewniają wygodę domownikom. Co więcej, można również zdecydować się na montaż konkretnych typów szyb – antywłamaniowych lub refleksyjnych, które poprawiają bezpieczeństwo mieszkańców oraz ogólny komfort. Podczas produkcji stosuje się wiele rodzajów drewna, np. modrzew, sosnę, a także gatunki mniej znane – takie jak eukaliptus. Chcesz zainwestować w okna drewniane? Możesz wybrać warianty ze stylowymi szprosami lub bez. Stolarka drewniana znakomicie pasuje też do zabytkowych budynków i jest w nich często stosowana.