Nieruchomości w Katowicach – to powinieneś wiedzieć

Rynek nieruchomości w Katowicach tak jak w innych miastach rozwija się bardzo szybko. Na tle pozostałych miast Górny Śląsk wyróżnia jednak to, że stosunkowo mało popularne są lokale od dewelopera – ludzie z tego miasta znacznie częściej wybierają mieszkania z drugiej ręki. Z uwagi na fakt, iż w metropolii śląskiej mieszka mnóstwo osób, powinniśmy przejrzeć starannie śląski rynek nieruchomości. W Katowicach działa mnóstwo biur nieruchomości, a zebrane dzięki nim dane okazują się istotnym źródłem wiedzy o preferencjach mieszkańców tego regionu.

Najpopularniejsze nieruchomości w Katowicach

Ze względu na ogromną liczbę mieszkańców, najczęściej kupowane nieruchomości w Katowicach to oczywiście lokale w wielkiej płycie – zwłaszcza te z drugiej ręki. Kiedy chodzi o lokale użytkowe, największym zainteresowaniem szczycą się te zlokalizowane w śródmieściu i osiedlach z największą liczbą ludności. Koszty zakupu jednego metra zwykłego mieszkania z drugiej ręki oscylują w okolicach 3500 złotych, natomiast nowego – około pięciu.

Jak szukać nieruchomości w Katowicach?

Do niedawna osoby chcące sprzedać lub nabyć nieruchomości w Katowicach wybierały przede wszystkim na pomoc specjalistycznych biur. Dziś zazwyczaj korzystają z sieci, gdzie działają strony, na których można umieścić anonse na temat nieruchomości w Katowicach. Ich dobrą stroną jest zarówno duża ilość ofert, jak i funkcjonalność – odpowiednie dla nas ogłoszenia wyszukamy dzięki nim bez żadnych problemów.