Naprawa dachu – uszczelniacze dekarskie

Niezbędnym elementem bezpiecznej nieruchomości jest solidny dach. Kompleksowe uszczelniacze dekarskie stosuje się do remontowania jego powierzchni. Sprawdźmy kiedy się sprawdzają i czym się charakteryzują.

W jakich przypadkach znajdują zastosowanie uszczelniacze dekarskie

Uszczelniacze dekarskie przydają się przeważnie podczas naprawy wieloletniego dachu, który posiada duże pęknięcia w powierzchni. Używa się ich też do spoinowania połączeń blachy, rekonstrukcji ram okien dachowych, jak również do tzw. klejenia na zimno. Mogą być środkiem doraźnym, używanym w momencie awarii dachu, ale także trwale spajającym konstrukcję w całość. Uszczelniacze dekarskie nie przepuszczają wody, więc znajdują zastosowanie nawet przy nagłym załamaniu pogody (silna wichura, ulewny deszcz). Ich niezawodność zapewniają dobrze skomponowane składniki i lata eksperymentów.

Cechy charakterystyczne uszczelniaczy dekarskich

Uszczelniacze dekarskie charakteryzują się nadzwyczajną adhezją do różnych odmian dachów, na przykład takich jak ceramika dekarska, beton, aluminium. Posiadają cechy uszczelniające i spajające. Pozwalają uzyskać zaimpregnowaną fakturę, ponieważ kupimy je w formie miękkiej masy lub uszczelniającej szpachli, na bazie kauczuku. Uszczelniacze sprawdzą się w najcięższych warunkach atmosferycznych, opierają się oddziaływaniu cieczy czy wysokiej temperatury. Na rynku dostaniemy dużo zróżnicowanych barw uszczelniaczy dekarskich, jak też uszczelniacze zupełnie transparentne, które można pociągnąć farbą na dowolny kolor.