Wytrzymałość dróg zależna jest tak od wykonania, jak i zastosowanych do tego surowców. Te, jakie używane są obecnie w naszym kraju, w niczym nie przypominają nawierzchni drogowych stosowanych kiedyś. Są one dużo solidniejsze, a to w dużej mierze wpływa na komfort poruszania, zaś ich wyłożenie odbywa się dużo prędzej niż kiedyś. To dzięki nim współczesne jezdnie rzadko się uszkadzają, a my możemy bez problemów podróżować po całej Polsce. Jakie więc materiały stosują dziś drogowcy? Na jakich zasadach one polegają?
Nawierzchnie drogowe Safegrip
Nowoczesne nawierzchnie drogowe często pełnią różne funkcje jednocześnie – bywają warstwą jezdną i oddzielającą. Wśród nich powinniśmy wymienić zwłaszcza nawierzchnię drogową Safegrip, która jest wytrzymała oraz niezawodna we wszystkich sytuacjach. Inżynierzy chętnie też sięgają po nawierzchnię Microdeck – jest to technika charakteryzująca się prostotą aplikacji i bardzo wytrzymała, a przy tym zapewniająca kierowcom właściwą przyczepność.
Nawierzchnie drogowe na szczeliny
Na wiaduktach i wielu placach wymagane jest użycie dylatacji, bo zminimalizują wibracje będące wynikiem jazdy aut. Z uwagi na ochronę kierowców znajdujących się na moście, szczelinowe nawierzchnie drogowe muszą być najwyższej klasy – plastyczne i szczelne. Wśród nich jest Rubi-Joint, która doskonale amortyzuje ruchy poziome, jak i poziome, a przez to gwarantuje dobrą pracę elementów tych obiektów.