Montaż paneli – poradnik

Odpowiednie wykończenie przestrzeni w domu gwarantuje funkcjonalność i estetykę pomieszczenia. Szczególnym składnikiem w każdym lokalu jest podłoga, o którą należy dobrze zadbać, na przykład poprzez ułożenie na niej paneli. Upewnijmy się więc jak wprawnie układać panele i jakiej ekipie najlepiej to zlecić.

Montaż paneli – krok po kroku

Jest wiele technik układania paneli, aczkolwiek najbardziej popularnym jest łączenie ich krawędzi, co nie wymaga przytwierdzania do podłoża. Uprzednio trzeba oczywiście wykorzystać specjalistyczny podkład, którego funkcją jest wygłuszenie podłogi. Można w tym celu wykorzystać tworzywo polipropylenowe lub folię. Nie zapomnijmy o zostawieniu w granicach 5-10 mm tzw. szczeliny dylatacyjnej na krawędzi powierzchni, ponieważ panele rozszerzają się w wyższej temperaturze. Szpara będzie zmyślnie ukryta w dalszej kolejności.

Montaż paneli – zaangażuj ekspertów

Samodzielne ułożenie paneli wymaga nie lada umiejętności i doświadczenia. Dlatego najlepiej zatrudnić ekipę remontową. Na rynku funkcjonuje wiele firm, które oferują montaż paneli – w Krakowie, Wieliczce i Myślenicach. Profesjonaliści nie tylko na czas i umiejętnie wykończą podłogę, ale również pomogą kupić najlepsze deski i dopasować je do wystroju naszego wnętrza i indywidualnych potrzeb. Posiłkując się profesjonalnym doradztwem nie musimy męczyć się z wyborem odpowiedniego asortymentu – ekipa dostarczy wszystko bezpośrednio na miejsce. Nie musimy się martwić o dowóz materiałów i zyskujemy gwarancję, że nasze mieszkanie będzie prezentować się jak z katalogu.