Modele i przeznaczenie kontenerów na odpady

Po więcej informacji o kontenery producent zajrzyj tutaj

Na rynku można nabyć w najróżniejsze modele kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze używane są jako kontener na gruz lub złom, a także przy gromadzeniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednak wiele typów odpadówwymagających zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one inną budową i dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Jakie materiały można przechowywać w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być dostosowane do specyfiki przechowywanych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak zdemontowane elementy stolarki otworowej, złom, gruz, a także zniszczone płytki ceramiczne lub parkietowe – zwykle używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub produkujących granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do przechowywania odpadów w formie półpłynnej lub płynnej najlepiej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

W przypadku ładunków o dużych gabarytach niebędących odpadami lub wymagających selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (bardzo podobnie jak przy firance) możliwy jest ekspresowy rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są najczęściej dla magazynów i firm transportowych.

Nasza siedziba:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]