Kontener na gruz – zamów gdy prowadzisz remont

Wiele śmieci nie powinno trafić do pojemników komunalnych. Chodzi tu przede wszystkim o te, które wytwarzamy podczas wszelkiego rodzaju prac ogrodowych i budowlanych, opróżniania strychu bądź piwnicy oraz odśnieżania. Śmieci takie jak gruz, chemikalia, fragmenty podłóg i okien, śnieg lub opony powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera ustawionego na czas przeprowadzenia robót. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z oferowanych typów kontenera będzie w naszym przypadku najodpowiedniejszym wyborem?

Kontenery – typy i kubatura

Szukając kontenera, należy skoncentrować się zwłaszcza na jego pojemności. Jeśli ta będzie zbyt mała, zwyczajnie nie pomieszczą się w nim wszystkie śmieci wygenerowane w czasie prac. Jeżeli natomiast wybierzemy zbyt pojemny kontener, wydamy więcej niż to konieczne , bowiem cena wynajmu jest uzależniona m.in. od jego kubatury. Duże kontenery na gruz i inne śmieci mają objętość dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac remontowych całkowicie wystarczające będą jednak kontenery o pojemności 6 metrów sześciennych – bez trudu pomieścimy w nich gruz, zdemontowane ościeżnice i okna, jak również płytki ceramiczne i zdjęte panele podłogowe.

Kontener – jak go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od firmy zajmującej się transportem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju działają nie tylko w dużych miastach, jak Kraków czy Poznań, ale też w małych miejscowościach. Usługa polega na przywiezieniu kontenera pod wskazany adres. Pojemnik musi zostać napełniony w wyznaczonym w umowie okresie. Jeśli nie dotrzymamy terminu, dostawca kontenera może nałożyć na nas kolejne opłaty. Po zapełnieniu wynajmujący odbiera od nas kontener wraz z odpadami, które następnie podlegają utylizacji.