Wilgoć jest dużym zagrożeniem dla naszego domu. Z tego powodu tak ważne jest zrobienie izolacji przeciwwodnej, bo ta ochroni go przed niebezpiecznym wpływem wody zawartej w gruncie. W wielu przypadkach odpowiednie będą izolacje przeciwwilgociowe, jednak gdy dom wzniesiony będzie na gruncie bez odpływu wody deszczowej, niezbędne będzie zrobienie izolacji przeciwwodnej. Jej użycie zaleca się też, kiedy dom położony jest na terenie niżej lustra wody. Istotne jest, by wilgoć nie uszkadzała obiektu w wyniku napierania na jego ściany. Jakie jednak typy izolacji przeciwwodnych są dostępne? I w końcu – komu zlecić zrobienie izolacji przeciwwodnej?
Jakie izolacje przeciwwodne będą odpowiednie?
Rozpoznajemy trzy typy izolacji przeciwwodnych. Pierwszy typ to izolacje lekkie, które wykonywane są, gdy nie ma znaczącego zagrożenia ze strony wilgoci. Kiedy zaś woda jest dużym problemem, powinniśmy postawić na któryś z dwóch pozostałych rodzajów izolacji. Średnie stosuje się przede wszystkim na terenach z gruntem zwartym, w którym nierzadko zbiera się wilgoć. Izolacje ciężkie są natomiast wykorzystywane na terenach, na których stwierdza się duże ryzyko pojawienia się podtopień – takie izolacje powinny charakteryzować się wysoką wytrzymałością i zabezpieczać dom także przed mocno napierającą wodą.
Izolacje przeciwwodne – wybór ekipy
Jak nietrudno się domyślić, wytrzymałość izolacji przeciwwodnych rzutuje na bezpieczeństwo ludzi znajdujących się w obiekcie. Z tego względu powinniśmy dobrze rozważyć decyzję co do firmy, która je założy. O jakich rzeczach więc nie należy zapomnieć wybierając firmę, która wykona izolacje przeciwwodne? Najistotniejsze na pewno okażą się kwalifikacje jej pracowników – dobrze zatem sprawdzić, ile lat działa ona w branży hydroizolacji i jak opisują zakończone przez nią realizacje wcześniejsi kontrahenci.