Kiedy warto wybrać okna skrzynkowe?

Okna skrzynkowe zamówisz na https://www.oknostol.com.pl/okna/okna-skrzynkowe/

Okna skrzynkowe kojarzymy zwłaszcza z zabytkowymi obiektami. Często zauważyć je można w zabytkowych gmachach, starych domkach oraz pałacach. Obecnie są one produkowane w szczególności z przeznaczeniem do założeniu w takich budynkach, gdyż użycie skrzynkowych okien wymagane jest przez urzędników. Warto jednak zauważyć, że z uwagi na ich względy wizualne coraz częściej zakładane są także w nowszych budynkach. Tym bardziej, iż dzisiejsze wersje są tak samo wydajne, co okna wyprodukowane starymi sposobami. Jak jednak prezentują się okna skrzynkowe? Z jakich materiałów są wytwarzane?

Jak skonstruowane są okna skrzynkowe?

Określenie okien skrzynkowych bierze się z ich konstrukcji. Składają się z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi jest powietrze. Jest to pewnego rodzaju izolator, który chroni wnętrze przed chłodem. Okna skrzynkowe w wiekowych obiektach często podzielone są na czworo części – dwa u góry, skrzydła o mniejszej powierzchni są zamykane osobno i niegdyś były używane do wietrzenia wnętrz. Taka budowa najlepiej zda egzamin w budynkach zbudowanych przed laty – chociażby domach ceglanych.

Okna skrzynkowe – drewno

Okna skrzynkowe, tak jak pozostałe rodzaje, muszą być zrobione z właściwego materiału. Dotychczas najczęściej wybierano sosnę oraz dąb, lecz ostatnimi czasy ich producenci stosują również drewno egzotyczne. Drewna takie jak przykładowo meranti okazują się wszak dużo bardziej odporne na wpływ deszczu, powietrza i skrajnych upałów.

Nasza siedziba:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]