Hydroizolacji fundamentów – istotny etap prac budowlanych

Podejmując decyzję o budowie domu, powinno się pamiętać o rozmaitych pracach. Do tych uznawanych za najistotniejsze zaliczane są hydroizolacje fundamentów. To na tyle istotna część prac, że najkorzystniej ich przeprowadzenie powierzyć fachowcom , którzy posiadają wielkie kwalifikacje i wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie.

Hydroizolacja fundamentów – dlaczego jest to tak znaczące?

Hydroizolacja fundamentów bardzo dobrze chroni obiekt użytkowy przed wpływem wilgoci. Trzeba pamiętać, że bezpośredni wpływ wilgoci na fundamenty istotnie zmniejsza właściwości termiczne nieruchomości. Ma miejsce wyziębienie murów, które są przez to znacznie bardziej podatne na powstanie grzybów odbijających się negatywnie na zdrowiu mieszkańców. Teraz stosowane są dwa typy izolacji: przeciwwodna i przeciwwilgociowa. Izolacja przeciwwodna wykonywana jest wtedy, kiedy woda zalega w pobliżu bryły obiektu . Jest ona idealna także wtedy, kiedy woda wywiera nacisk mający charakter hydrostatyczny na strukturę fundamentów. Izolacja przeciwwilgociowa zaś zapewnia kompleksową ochronę przed wpływem wody oraz wilgoci w wypadku, kiedy nie jest wywierane ciśnienie na określone komponenty konstrukcyjne.

Hydroizolacja fundamentów – gdzie jest stosowana

Hydroizolacje fundamentów wykonuje się na ten moment zarówno w budynkach mających charakter mieszalny, jak i w przemysłowych. Powinno się pamiętać, że przy wykonywaniu hydroizolacji fundamentów konieczne jest zabezpieczenie obszarów , które są trudno dostępne. Chodzi w tym wypadku o załamania, narożniki oraz łączenia ścian. W związku z tym wykonanie hydroizolacji wiąże się z koniecznością przygotowania oddzielnego projektu prac. Wykonanie hydroizolacji najlepiej jest zlecić specjalistom, którzy mają tak wiedzę, jak i doświadczenie w tego rodzaju przedsięwzięciach. Tylko wówczas można być pewnym, że wszystko zostanie zrobione tak, jak należy, a sama izolacja świetnie wypełni swoje zadanie.