Elewacyjne płytki klinkierowe

Często na zewnętrznych ścianach naszych domów pojawiają się płytki klinkierowe. Nie powinno to oczywiście dziwić – zwłaszcza, jeśli przypomnimy sobie wszystkie dobre strony tego materiału. Jak udowadnia doświadczenie lokatorów domów, którzy wybrali na taki krok, płytki z klinkieru są zarówno mało kosztowne i solidne, ale też bardzo łatwe w czyszczeniu.

Dobre strony płytek klinkierowych

Płytki klinkierowe często bywają bardziej odporne niż pozostałe materiały wykorzystywane do elewacji obiektów – zwłaszcza, kiedy mowa o deskach. Zwykle są także znacznie tańsze, co z pewnością zauważą czytelnicy z mniej zasobnym portfelem.

Utrzymanie płytek klinkierowych

Kolejną dobrą stroną płytek klinkierowych okazuje się bezproblemowość ich utrzymania – rzadko się brudzą, a częste konserwowanie ogranicza się tylko do wykorzystania zwykłej myjki wodnej. Nie wymagają również dużych zabiegów konserwacyjnych, co w polskim klimacie okazuje się szczególnie ważne.

Płytki klinkierowe – jak wybierać?

Pamiętajmy, iż płytki klinkierowe dostępne są w różnych modelach, ale nie wszystkie nadają się do stosowania na dworze – jeżeli więc zamierzamy położyć je na elewacji, koniecznie dowiedzmy się, jakie jest ich przeznaczenie. Płytki tego rodzaju wytwarza się też w wersjach podłogowych oraz elewacyjnych, zaś te ostatnie mają nieco mniejszą odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Płytki klinkierowe – jak montować?

Powierzchnia, na jakiej położone zostaną płytki klinkierowe musi być równa oraz nie może posiadać pęknięć. Bardzo ważne okaże się także jej odtłuszczenie oraz zastosowanie odpowiedniego, zapewniającego stabilność połączenia, kleju.