Elewacyjne płytki klinkierowe – Andbud

Płytki elewacyjne to doskonały sposób na odmianę wyglądu danego domu. Są wszak bardzo tanie, natomiast ich montaż nie wymaga zmian konstrukcyjnych – nic więc dziwnego, że w ostatnich latach to właśnie one stają się najczęstszym materiałem wykorzystywanym przy remontach. Jakie więc płytki elewacyjne spotkamy na rynku? Które modele w danym przypadku okażą się najlepszym wyjściem?

Płytki elewacyjne są alternatywą dla cegły

To doskonałe zastępstwo dla tradycyjnej cegły – są wszak od niej o wiele mniej kosztowne, ale też łatwiejsze przy zakładaniu. Odpowiednio dobrane cegłopodobne płytki elewacyjne okazują się naprawdę wytrzymałe – bez problemu znoszą upływ czasu oraz nie straszne im są grzyby lub woda.

Płytki elewacyjne wyprodukowane ze skały

Są nieco droższe od płytek cegłopodobnych, jednak wytrzymują dłużej i są wytrzymałe na pęknięcia. Płytki elewacyjne wyprodukowane z kamienia doskonale sprawdzają się w domach wzniesionych we współczesnym stylu.

Silne strony płytek elewacyjnych

Montaż płytek elewacyjnych nie stanowi żadnego problemu – z tego powodu właściciele budynków jednorodzinnych często sięgają po nie podczas prac wykończeniowych. Kolejną dobrą stroną takiego rozwiązania są niewielkie koszty – dzięki nim zmiana wyglądu elewacji jest znacznie mniej kosztowna, niż w razie stosowania pozostałych technik.

Ile kosztują płytki elewacyjne?

Ceny płytek elewacyjnych bywają różne i zależą przede wszystkim od materiału, z którego są wyprodukowane. Za metr kwadratowy płytek ceramicznych zapłacimy w granicach dwudziestu PLN, jednak te wykonane z kamienia potrafią kosztować aż 100 PLN.