Ekologia i tradycja – projekty domów z bali

Więcej szczegółów o domach z bali Kraków

Domy z bali są zaliczane do najbardziej wiekowych rodzajów budynków mieszkalnych. Zazwyczaj wznosi się je z sosny czy jodły. Mimo że ich budowa znana jest od stuleci, nadal znajdują mnóstwo zwolenników. Nie może to oczywiście dziwić – posiadają wszak mnóstwo plusów, które sprawiają, że liczba ich mieszkańców wciąż rośnie. Mogą mieć najróżniejsze formy, budowane są z przyjaznych dla przyrody surowców, doskonale się prezentują i – co najistotniejsze – są bardzo komfortowe. Należy wspomnieć też o tym, że budowa domu z bali jest znacznie szybsza niż murowanego. Ich mieszkańcy mają szansę cieszyć się też zdrowym klimatem, który korzystnie wpływa na przykład na układ oddechowy.

Różnorodność projektów domów z bali

Część czytelników myśli, że projekty domów z bali zawsze upodabniają się do tradycyjnej architektury. W istocie nierzadko tak bywa, jednak powinniśmy nadmienić, iż domy z bali mogą również mieć odmienne formy. Dziś realizuje się też innowacyjne projekty domów z bali, które nie przypominają domów rustykalnych. Domy z bali mogą również mieć elewację, co sprawia, że prostsze staje się urządzenie wnętrza – zazwyczaj stosuje się po to płyty regipsowe.

Kupowanie projektów domów z bali

Jak nietrudno stwierdzić, stworzenie domu z bali jest o wiele trudniejsze niż zwykłego. Dlatego decydując się na taki typ obiektu, warto sprawdzić, jakie projekty wykonał już wcześniej wybrany projektant. Bezwzględnie sprawdźmy również, czy jego twórczość nam się spodoba. Istotne jest poza tym to, której firmie zlecimy budowę domu. Rzecz jasna powinniśmy wybierać te z doświadczeniem w takich projektach. Trafionym rozwiązaniem będzie też na pewno znalezienie firmy, w której współdziałają ze sobą dobry projektant i doświadczeni cieśle – wtedy dom na pewno będzie wybudowany szybko i bez zbędnych komplikacji.

Nasza siedziba:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]