Dźwigary – czy można je wynająć?

Dowiedz się, gdzie kupić dźwigar

Szalunki to struktury niezbędne na większości budów. Przy ich użyciu możliwe jest modelowanie odpowiedniego kształtu ścian wylewanych z betonu, a także wykonanie w nich przelotów na okna i drzwi. Szalunki są również niezbędne przy formowaniu sufitów – wtedy ich kluczowym elementem są dźwigary. Bez ich użycia nie byłaby możliwa budowa wielopiętrowego obiektu. Dzięki dźwigarom sufit nie opada kilka chwil po wylaniu i jest w stanie stężeć. Z jakich surowców produkuje się dźwigary? Gdzie można je dostać?

Z czego produkowane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest potężnym, sięgającym kilkudziesięciu ton obciążeniom. W związku z tym jego kluczową cechą jest trwałość. W dużym stopniu maja na nią wpływ dwa elementy – jakość produkcji i typ użytych w tym celu surowców. Te powinny być właściwie dobrane i przetestowane pod kątem wytrzymałości na potężne obciążenia. Najlepszym surowcem okazuje się lite drewno takich drzew jak sosna, topola, buk i olcha. Ogromnie istotne jest również właściwe zaimpregnowanie dźwigarów, które ochroni je przed negatywnym działaniem wilgoci, spoiw i innych ciekłych chemikaliów używanych na budowie – a więc czynników, które często zagrażają strukturze drzewa.

Dźwigary – można je wypożyczyć

Podmioty, które regularnie parają się wznoszeniem wielopoziomowych budynków posiadają własne dźwigary. Ich kupno oraz magazynowanie generuje jednak pewne koszty. Na szczęście firmy, które tylko okazjonalnie podejmują się zamówień tego typu, mogą ustrzec się wspomnianych przeszkód. Dobrym wyjściem dla nich jest skorzystanie z oferty podmiotu, który oferuje wynajem dźwigarów, a także pozostałych elementów konstrukcji szalunkowych.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]