Drzwi drewniane wejściowe – bezpieczeństwo domowników i nowoczesny design

Znajdź drzwi drewniane zewnętrzne

Drzwi wejściowe spełniają sporo zadań – zabezpieczają przed włamaniem, izolują od zgiełku docierającego z dworu oraz ochraniają mieszkanie przed negatywnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Kiedy kupić drzwi dwuskrzydłowe? Czy warto wybrać drewniane drzwi wejściowe?

Drzwi wejściowe – komfort cieplny oraz trwałość

Zakup drzwi zewnętrznych to jeden z najważniejszych wybór, jaki musi dokonać każdy właściciel domu. Drewniane drzwi wejściowe z uwagi na swoją trwałość oraz właściwości od lat cieszą się ogromnym uznaniem. Ekologiczny surowiec wspaniale się prezentuje i da się go wykończyć na sporo sposobów. Poprawnie zbudowane drewniane drzwi wejściowe cechują się niewysokim współczynnikiem przenikania ciepła i są energooszczędne, co powoduje, iż w mieszkaniu daje się odczuć komfort termiczny, a jednocześnie koszty ogrzewania są znacznie niższe. Kupując drzwi do mieszkania warto rozważyć modele o przekroju 92 mm ewentualnie 68 mm. Ze względu na swoje właściwości znacznym powodzeniem cieszą się szczególnie ocieplane drzwi zewnętrzne wykonane z drewna trójwarstwowo klejonego – są one odporne na deformacje i uszkodzenia mechaniczne, toteż bardzo dobrze nadają się do zabudowy jednorodzinnej. Obecnie wejściowe drzwi drewniane posiadają najlepsze uszczelki.

Atuty dwuskrzydłowych drzwi drewnianych

Producenci świadczą też przygotowanie drzwi drewnianych na wymiar, które są konieczne w razie posiadania niestandardowych otworów na drzwi. Z kolei drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe to oferta dla tych, którym zależy na nietuzinkowym designie. Jeśli szukamy drewnianych drzwi zewnętrznych dwuskrzydłowych na wymiar, powinniśmy zlecić ich produkcję firmie, która realizuje nietypowe wzory na zamówienie, a równocześnie zapewnia długą gwarancję na swoje wyroby. W drzwiach drewnianych umieszcza się rewelacyjnie prezentujące się szyby, np. witrażowe. Kupujący mogą również wybierać spośród wielu modeli szyldów. Niezależnie od walorów estetycznych, należy także podkreślić pozostałe cechy, którymi znamionują się dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne. Są one trudne do wyłamania, gdyż obecnie coraz częściej zaopatruje się je w zabezpieczenia antywłamaniowe. Gwarantuje to domownikom doskonałą ochronę. Drzwi wejściowe dwuskrzydłowe mają też wielopunktowy zamek listwowy, a klient może wybrać niski próg aluminiowy bądź drewniany. Aby chronić powierzchnię drewnianych drzwi wejściowych przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych, przy ich produkcji wykorzystuje się impregnaty najlepszej jakości.

Nasza siedziba:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]