Do czego służą schodnie rusztowaniowe i jak je wynająć?

Wielu pracowników działających przy wykańczaniu domów potrzebuje dostępu na wyższe poziomy. Czasem jedynym wyjściem będzie zastosowanie sprzętu do wspinania, lecz często możemy zastosować inne techniki. Przy mniej zaawansowanych pracach oraz myciu szyb na względnie niewielkich wysokościach świetnym wyjściem będzie wypożyczenie coraz częściej wykorzystywanych schodni rusztowaniowych. Zwykle, ze względu na konieczność zagwarantowania ich wytrzymałości i niskiej wagi, są one robione z aluminium. Czemu więc warto postawić na te konstrukcje? O czym powinniśmy wiedzieć używając schodni rusztowaniowych? I wreszcie – od kogo je wynająć?

Wynajem schodni rusztowaniowych – dobre strony

Największym atutem schodni rusztowaniowych jest niewątpliwie ochrona znajdujących na górze pracowników. Dzięki temu, iż na całej wysokości zamontowane są zabezpieczenia, także pracując na wysokich piętrach pracownik nie powinien spaść ze schodni. Na ich wynajem dobrze postawić również z uwagi na komfort korzystania. Zazwyczaj mają one kółka, z wykorzystaniem których możemy łatwo przesunąć je w inne miejsce, co sprawia, że schodnie rusztowaniowe świetnie sprawdzają się do przeprowadzania prac na dużych budynkach. Specyfika schodni rusztowaniowych gwarantuje komfortowe i bezpieczne wchodzenie – schody mają zazwyczaj kąt w granicach pięćdziesięciu stopni.

O jakich rzeczach wiedzieć wybierając wynajem schodni rusztowaniowych?

Jak nietrudno stwierdzić, wytrzymałość schodni w ogromnej mierze wpływa na ochronę znajdujących się u góry osób. Z tego względu decydując się na wynajem schodni rusztowań powinniśmy dowiedzieć się, czy w gronie poprzednich kontrahentów konkretnej ekipy nie znajdziemy osób niezadowolonych. Warto także pamiętać, że firmy świadczące wynajem schodni rusztowaniowych powinny poza tym potrafić zamontować konstrukcję według potrzeb klienta – nawet, jeśli zależy nam na wykonaniu bardzo nietypowych konstrukcji.