Dlaczego budowę domów szkieletowych trzeba powierzyć specjaliście?

Poznaj więcej szczegółów o budowie domów szkieletowych

Ostatnio mnóstwo osób stawia na budowę własnego domu. Jeszcze wcale nie tak dawno temu nie mieliśmy wielkiego wyboru, jeśli chodzi o dostępne technologie. Teraz sytuacja prezentuje się zupełnie inaczej. Na uwagę zasługują z całą pewnością domy szkieletowe, które cieszą się coraz większą popularnością.

Budowa domów szkieletowych – cechy charakterystyczne tego rodzaju budynków?

Domy szkieletowe charakteryzują się przede wszystkim wykonanym z drewna szkieletem. We wnętrzu wypełnia się go izolacją termiczną, a od zewnątrz obija się go z kolei elementem stężającym. W tym przypadku bardzo często wykorzystywane są płyty drewnopochodne, a nawet popularna sklejka. Taki typ wykonania zapewnia szerokie możliwości, jeżeli chodzi o użycie materiałów izolacyjnychoraz tych, za pomocą których wykończona może być elewacja budynku. Z powodzeniem postawić można na tynk strukturalny, deski, a także cegłę klinkierową, która teraz jest wyjątkowo modna, a tym samym cieszy się ogromną popularnością. Konstrukcja nośna domów szkieletowych składa się z kolumn, które odgrywają rolę pionowych elementów ścian. Elementy poziome to oczep z podwaliną. Tak zbudowana konstrukcja na ogół określana jest jako ramowa. Do wykonania domów o konstrukcji szkieletowej wykorzystuje się dzisiaj drewno iglaste, które suszy się komorowo. Znaczący jest poziom jego wilgotności, który nie powinien przekraczać 18 procent. W następnej kolejności drewno jest heblowane a jego krawędzie są fazowane. Budowa domów o konstrukcji szkieletowej przebiega naprawdę szybko, co jest niewątpliwą zaletą tego typu budownictwa.

Budowa domów szkieletowych – potrzebna jest pomoc fachowca

Budowa domów tego rodzaju wymaga znajomości konstrukcji szkieletowej. To właśnie dlatego zarówno wykonanie projektu, jak i sama budowa to działania, które powinny być wykonane przed fachowców. Tylko wówczas można mieć pewność, że na żadnym z etapów nie będą popełnione poważne błędy mogące odbić się niekorzystnie na jakości domu. Na szczęście obecnie znalezienie wykwalifikowanych specjalistów jest naprawdę łatwe.

Nasza siedziba:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]