Dachówki ceramiczne – Andbud

Dachówka ceramiczna to rodzaj pokrycia dachowego znanego i cenionego od wielu lat. Łączy w sobie zarówno walory estetyczne, jak i pragmatyczne. Jest niezwykle odpornym i wytrzymałym materiałem, do tego wspaniale się prezentuje zarówno na budynkach prostych, jak i tych bardziej nowoczesnych.

Typy dachówki ceramicznej

Dachówki ceramiczne są najbardziej popularnym materiałem służącym do krycia dachów budynków. Szczególnie popularne są w tym przypadku dachówki “zakładkowe”, ułatwiające dopasowanie elementów w trakcie układania. Korzystanie z “esówek”, “mnichów-mniszek” lub “karpiówek” to również świetny pomysł. Określa się tak sprofilowane w inny sposób ceramiczne dachówki, używane np. do renowacji dachów zabytkowych budynków oraz krycia skomplikowanych konstrukcji.

Zalety korzystania z dachówki ceramicznej

Wymienić można kilka powodów, dla których dachówka ceramiczna to najlepszy wybór dla krycia dachu. Jest to materiał bardzo prosty i dość tani, okazuje się łatwa w montażu i niezwykle uniwersalna. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością i odpornością na warunki pogodowe. Co więcej, zapewnia izolację akustyczną, a na skutek ciężaru dach staje się bardziej odporny na działanie wiatru. Jest to prawie tak samo ważny aspekt, jak szeroki wybór kształtów i kolorów, w jakich dachówkę ceramiczną można zamówić.