Czy warto zdecydować się na okna drewniane?

Okna wykonane z drewna powszechnie kupowane bywają nie tylko ze względu na wysokie walory estetyczne, lecz również na ich wysoką jakość. Ten ekologiczny surowiec zapewnia estetyczny wygląd, który nie zmienia się przez długie lata. Jednakże nie tylko estetyka jest ważnym atutem tego typu okien. Jakie są pozostałe względy, dla których jest to dobry wybór, nawet jeśli ich koszt jest czasem wyższy niż okien z PCV?

Okna drewniane – wyjątkowe piękno naturalnego surowca

Każdy fan przedmiotów wykonanych z drewna, szczególnie tych mających związek z aranżacją wnętrz, mówi o niezwykłym klimacie, który zaprowadza w otoczeniu drewno. Można także decydować się na różne gatunki tego surowca, które mają przeróżny wygląd, kolory czy też inną fakturę, co stwarza olbrzymie możliwości wyboru oraz można dzięki temu zaspokajać różne oczekiwania i gusta. Drewno jest również niezaprzeczalnie przyjemne w odbiorze, kojarzy się z domową przytulnością, jest zatem idealnym materiałem do wytwarzania rozmaitych elementów dekoracyjnych.

Inne niebagatelne walory okien drewnianych

Drewno stwarza ogromne możliwości jeżeli idzie o produkcję okien. Mogą one mieć przeróżny wygląd i styl. Materiał ten można pokrywać dowolnymi farbami, a ponadto obrabiać, wykonując niepowtarzalne wzory. Jedynie drewno nadaje się do restauracji zabytkowych budowli, świetnie sprawdza się także w przypadku osób cierpiących na alergie. Nie ma w sobie żadnych toksycznych substancji, a nawet dobroczynnie wpływa na samopoczucie domowników, poprawiając klimat domu. Do tych zalet trzeba jeszcze dodać fakt, iż istnieje bardzo dużo dobrych sposobów poprawiania trwałości okien drewnianych, a także to, iż materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno jeśli wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak i utylizacji, który to proces jest bardzo łatwy oraz nie szkodzi ekosystemowi. Wszystko to sprawia, iż drewniane okna są lepsze niż okna wytwarzane z plastiku lub PCV.

Nasza siedziba:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]