Budujesz dom? Poczytaj o projektach budowlanych

sprawdź projekty budowlane na joannaklusak.com

Trudno znaleźć ważniejszą rzecz niż wzniesienie mieszkania. Warto jednak pamiętać, iż nie będzie to proste wyzwanie, zaś szczególne trudności związane są z załatwieniem wszelkich urzędowych spraw. W pierwszej kolejności należy postarać się o pozwolenie na budowę – a zostanie wydane, kiedy przedstawimy projekt budowlany. Dokument musi być przygotowany przez architekta, a jego treść ustalają odpowiednie przepisy. Co zatem powinien zawierać? Zapraszamy do przeczytania krótkiego poradnika.

Zawartość projektów budowlanych

Najistotniejszym elementem projektu budowlanego jest plan zagospodarowania działki. Plan powinien zostać sporządzony na specjalnej mapie podpisanej przez geodetę i posiadać układ starszych i planowanych budynków , a także instalacji energetycznych i kanalizacyjnych. W planie zagospodarowania powinny być zawarte też dane o miejscu składowania odpadów, rozmieszczeniu zieleni czy płocie. Projekty budowlane muszą też zawierać projekty budowanych obiektów, a nierzadko także oświadczenia podmiotów dostarczających media. W szczególnych przypadkach niezbędne będzie także zawarcie rezultatów badań podłoża.

Do czego służą projekty budowlane?

Jak przed momentem napisaliśmy, projekty budowlane będą potrzebne do tego, by uzyskać pozwolenie na budowę. Pamiętajmy, iż nasza inwestycja powinna odbywać się w myśl planu określonego w owym projekcie, zaś wszelkie niedopatrzenia mogą stać się powodem jej niezatwierdzenia.

Nasza siedziba:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]