Bruk z klinkieru – Andbud

Jest stosunkowo niedrogi, a jednak z powodzeniem jest w stanie zmienić bardziej kosztowną nawierzchnię. Bruk klinkierowy jest bowiem wytrzymałyi doskonale wygląda – nawet po dziesięcioleciach. Nic zatem dziwnego, że coraz częściej spotkać go można na krajowych drogach, placach tudzież w ogrodach. Jakie ma silne strony? Z jakich powodów powinniśmy go wybrać?

Porównanie bruku klinkierowego do betonu

Statystyki pokazują, że bruk klinkierowy jest czterysta procent twardszy niż używany najczęściej cement. Bez problemów wytrzymuje nawet ogromne obciążenia, może zatem być układany na podjazdach, rampach rozładunkowych oraz drogach wewnętrznych.

Szeroka gama odcieni bruku klinkierowego

Bruk klinkierowy na pewno przypadnie do gustu wszystkim, którym na sercu leżą sprawy estetyczne. Zwykle dostępny jest w czerwonej tonacji, jednak dzięki zastosowaniu innych rodzajów samoistnie zabarwionej gliny, jest w stanie osiągać także całkowicie odmienne barwy.

Bruk klinkierowy – dużo możliwości ułożenia

Bruk klinkierowy może zostać ułożony na wiele sposobów. Do wykorzystania jest w jego przypadku nawet pięć konfiguracji – czyli prawie każda ze krawędzi pojedynczych kostek. Powoduje to, iż jego użycie nie kończy się na horyzontalnych powierzchniach – można używać go też w celu wykończenia elewacji.

Bruk klinkierowy – wytrzymały i antypoślizgowy

Opisywany surowiec jest nadzwyczaj wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne – bez trudu wytrzyma aż kilka dekad. Nieprzerwanie utrzymuje pierwotną barwę, a specyficzna powierzchnia sprawia, że wykazuje dużą antypoślizgowość.