Bartek Sitarski – nowoczesne projekty domów

kliknij

Architektoniczne trendy z lat 90 ubiegłego stulecia stopniowo tracą entuzjastów, zaś zamiast nich pojawiają się o wiele nowocześniejsze rozwiązania. Choć mnóstwo budynków wznosi się wciąż w oparciu o projekty rodem z minionego dziesięciolecia, to wiele osób decyduje się na nowoczesne projekty domów – jakimi cechami zatem się wyróżniają? Skąd bierze się zainteresowanie nimi? Czemu opłaca się na wybrać któryś z nich?

Skąd wzięły się nowoczesne projekty domów?

Nowoczesne projekty domów powstają pod wpływem rozmaitych stylów. Większość architektów przyznaje się do oddziaływania XX-wiecznych twórców działających w krajach germańskich. Kiedy przyjrzymy się kilku współczesnym projektom, znajdziemy inspiracje pracami twórców skupionych wokół Bauhausu lub pokrewnych kierunków.

Charakterystyka nowoczesnych projektów domów

Najistotniejszą cechą nowoczesnej architektury możemy uznać minimalizm i unikanie zbyt dużej ilości detali. Nowoczesne projekty domów skupiają się na kształcie i to właśnie on nadaje domowi określony styl. Ogromną wagę przykłada się też do surowców – największą popularnością cieszą się tradycyjny cement, szkło oraz deski.

Nowoczesne projekty domów – tylko w mieście?

Wbrew temu, co może niektórym się wydawać, nowoczesne projekty domów mogą być realizowane również poza obrębem zorganizowanych dzielnic domów jednorodzinnych. Wyłącznie od inwencji architekta zależy bowiem to, czy konkretny budynek będzie nawiązywał do charakteru okolicy. Warto przemyśleć typ przeważającej tam zabudowy i podjąć kroki, by włączyć do projektu kilka z obserwowanych najczęściej detali.

Nasza siedziba:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]