Asfalt – z czego buduje się nowoczesne drogi?

Asfalt jest zaliczany do surowców najchętniej stosowanych przez drogowców. Nie ma w tym jednak nic zaskakującego – wykazuje wiele mocnych stron, które odróżniają go na tle innych surowców. Właściwie wylany jest naprawdę gładki, co pozytywnie wpływa na wygodę jeżdżenia po zbudowanych z jego pomocą drogach. Należy napomknąć również o jego solidności – współczesny asfalt wytrzyma niskie temperatury, upały, opady czy wzmożony ruch. Innowacyjne rozwiązania asfaltowe nie sprawiają problemów przy położeniu, a większość z nich nie potrzebuje też rozgrzania.

Innowacyjny asfalt Safegrip

Współczesne masy bitumiczne są zarówno wierzchnią warstwą jezdni, ale również oddzielają dolne warstwy od wody oraz innych niekorzystnych czynników. Jedną z nich jest asfalt Safegrip, który zabezpiecza niższe warstwy jezdni przed zniszczeniem oraz zapewnia bezpieczeństwo we wszystkich warunkach. Asfalt ten używany bywa nie tylko na jezdniach – zdaje egzamin także na różnego typu kładkach, ścieżkach rowerowych czy spacerowych. Co ważne, wolno używać go również na wzniesieniach, osiągających aż do czterdziestu pięciu procent nachylenia.

Dylatacje – wybierz odpowiedni asfalt

Na kładkach czy placach postojowych nie wolno zapominać o szczelinach dylatacyjnych, bo te zminimalizują ograniczą i tym samym zagwarantują ochronę przebywających na nich pasażerów. Żeby jednak zabezpieczyć podkłady jezdni, powinniśmy wykorzystywać na nich właściwy asfalt. W grupie podobnych powierzchni na uwagę zasługuje między innymi technologia Rubi-Joint – znakomicie pochłania wstrząsy w poziomie i w pionie.