Armatura kwasoodporna – nie tylko dla przemysłu

Chcesz kupić armaturę kwasoodporną? Odwiedź ten adres

W mieszkaniu w stu procentach wystarczy armatura, która będzie wytrzymała na korozję. W niektórych sytuacjach niezbędne są jednak o wiele korzystniejsze właściwości metalu, z którego wykonana jest używana armatura. Dzieje się tak na przykład w fabrykach, w których produkuje się towary z wykorzystaniem kwasów – jak nawozy lub lakiery. By dostarczyć je w odpowiednie miejsce fabryki, trzeba wówczas skorzystać z armatury umożliwiającej wykonanie instalacji wytrzymałej na wpływ substancji żrących. Na szczęście na rynku kupimy wiele towarów, dzięki którym będzie to możliwe. Z jakich materiałów jednak wykonana jest armatura kwasoodporna? Które części znajdziemy w ofercie producentów? W jakich sklepach ich szukać?

Armatura kwasoodporna – jakie elementy?

Na rynku dostępne są najróżniejsze części armatury kwasowej – na przykład łączniki, trójniki, krany a także rozety czy redukcje. Bez względu na to, które są to części, najistotniejsze będzie to, z którego materiału są wyprodukowane. By zagwarantować stuprocentową odporność na działanie kwasów, stosuje się przede wszystkim specjalne typy stali nierdzewnej. Zwykle armatura kwasoodporna wyprodukowana bywa więc ze stali kwasowej, którą otrzymuje się przez duży dodatek niklu i chromu. Taki materiał jest odporny na wpływ wszystkich kwasów o sile mniejszej niż H2SO4.

Armatura kwasoodporna – znajdź w sieci

Armaturę kwasoodporną można kupić między innymi w zwykłych sklepach metalowych. To wyjście ma niestety wiele minusów. Najważniejszym z nich są oczywiście wysokie koszty zakupu, które sprawiają, że montaż całej sieci potrafi stać się dużym problemem. Oprócz tego nie zawsze znajdziemy tam części, które są dla nas niezbędne. Z tego względu dobrze nabyć armaturę kwasoodporną w sklepach online, bo te proponują po pierwsze największy katalog części, lecz także zwykle mniejsze koszty zakupu.

Nasza siedziba:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]